PSYCHOLOGICZNE CIEKAWOŚCI

 
PSYCHOLOGICZNE CIEKOWOŚCI

BLOG

Prezentownik 2023: zdrowie psychiczne ma znaczenie!

05-12-2023
No dzień dobry wszystkim!

Niech prezentownik będzie pierwszym, szczęśliwym wpisem, który ożywi tego bloga. Pewnie sporo z Was szuka pomysłów na prezent, a tak się składa, że mam kilka takich, zwłaszcza jeżeli chodzi o prezenty w kontekście zdrowia psychicznego.

Zaczynajmy zatem!
______________________________________________________________________

 

Pierwszą propozycją, którą Wam przedstawię jest ogólny zbiór przedmiotów, które osobie zainteresowanej zdrowiem psychicznym raczej na pewno się przydadzą, a na pewno nie będą im obce. Myślę, że większość z tych rzeczy jest związana w pewnym sensie z życiem codziennym, jest przedmiotem codziennego użytku, także ciężko będzie, aby prezenty tego rodzaju zostały rzucone w kąt lub były nieudane.

 1. Książki psychologiczne – psychologia to dziedzina, w której aktualizacja wiedzy to podstawa, a czytanie jest czymś, co poniekąd trzeba lubić :). Tutaj proponuję pakiet moich książek. „Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne” to książka, którą wiele czytelniczek i czytelników nazwało apteczką pierwszej pomocy dla zdrowia psychicznego. Są w niej zawarte podstawy o zdrowiu psychicznym oraz metody radzenia sobie z kryzysami psychologicznymi. Jest w niej mnóstwo narzędzi, także książka będzie przydatna również dla specjalistów_tek. „Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać uciekać i zacząć żyć” to książka o tym, jak unikanie i ucieczka zabierają nam „prawdziwe ja”. To książka o lęku i uciekaniu w perfekcjonizm, prokrastynację, nałogi, samotność, a przede wszystkim o uciekaniu przed samym sobą. Również pełna w ćwiczenia i narzędzia. Tutaj kupisz moje książki!
 2. Poduszka do medytacji – wspaniała opcja do zapewnienia swoim zmysłom ukojenia, zadbania o postawę, ale nie tylko podczas medytacji, a z doświadczenia wiem, że także podczas grania w gry planszowe czy podczas spotkań dla tych, którzy lubią zmieniać miejsce i się wiercić (dlatego ja tak ją kocham!). Poduchę możecie zakupić, np. tutaj, a jeśli zależy Wam na uroczym wyglądzie, to polecam także zerknąć tu.
 3. Owocny kalendarz psychologiczny – kalendarz, w którym znajdziesz 12 psychologicznych ilustracji oraz inspirujące treści do pracy własnej na każdy miesiąc. Czeka tam też na Ciebie pyszny bonus – przepisy na dania z wykorzystaniem owoców sezonowych. Pyszzzzzota! Kupisz go tutaj. W ogóle – wszystkie produkty Agaty są świetne, także jej profil insta!
 4. Czuła ilustracja – ilustracje Madzi to czułe uczucia przelane na papier. Jej kreska zawsze chwyta za serce i przepięknie ozdabia nasze wnętrza (przenośnie i dosłownie!). Znajdziesz je tutaj.
 5. Herbaty, piękne także wizualnie – moja miłość od pierwszego zasmakowania. Spróbowałam już chyba wszystkich, ale serca pobijają mi zwłaszcza te, które umieściłam na grafice. Szczególnie magiczna jest ta niebieska, która po małych eksperymentach może zmienić kolor z pięknego błękitu na głęboki fiolet! Znajdziesz je tu.
 6. Wartościowy kubek – kubek z czułym przekazem zawsze na plus, zwłaszcza dla tych, którzy lubią przyjazne przypominajki! Można go dostać tutaj.
 7. Aplikacja pomagająca dbać o zdrowie psychiczne – polska aplikacja, w której znajdują się świeckie medytacje i psychoedukacja tworzone od serca wyłącznie przez doświadczonych praktyków. Apka podzielona jest na 3 części: Relaks, Równowaga, Rozwój. Subskrypjcę aplikacji można zakupić tutaj.
______________________________________________________________________

 

Drugą propozycję, którą uważam za ciekawą i chcę się z Wami nią podzielić jest mieszanka dla osoby, która uwielbia piękne zapachy, które koją układy nerwowe. Zapachy niewątpliwie mogą pomagać nam regulować emocje, a czasami pomagają nawet zmniejszyć odczuwanie bólu (Lakhan, Sheafer, & Tepper, 2016). Myślę, że z tych przedmiotów ucieszy się również każdy self-careowy freak! No ja bym była zachwycona!

 1. Dyfuzor zapachowy z olejkami. Świetna propozycja dla wszystkich miłośników przytulnego i jednocześnie relaksującego klimatu. Dyfuzor imituje ogień, co jest niezmiernie urocze! Taki pakiet można dostać tutaj!
 2. Kosmetyki o zapachu migdała. Uczta dla zmysłów, z resztą – wszystkie kosmetyki z tej firmy pachną cudnie i mi się sprawdzają, więc mogę śmiało polecić. Obecnie mam ich limitowaną serię z wedlem i choć fanką czekoladowych nut nie jestem, to te mnie urzekły. Można je dostać na przykład tu lub po prostu w Rossmanie.
 3. Voucher na masaż. Dla mnie rozpoczęcie przygód z masażami było życiowym gamechangerem. Totalnie wolę odłożyć na masaż niż kolejne buty, sukienkę, i tak dalej… Może komuś, kogo chcesz obdarować też ulepszy komfort życia. Vocher można zakupić, m.in. w sieci Orient Massage, która jest w wielu miastach. Tutaj znajdziesz więcej szczegółów.
 4. Ritualsy. Tu akurat mgiełka na poduszkę/pościel, która pachnie cudownie i koi. Super pomysł na zadbanie o swoją higienę snu, ale nie tylko to w Ritualsach jest super – większość ich produktów pachnie nieziemsko, moim faworytem linia zapachowa Ritual of Jing. Mgiełkę można nabyć o tu.
 5. Świece sojowe YUSH. Po wielu bitwach z tunelowym wypalaniem się świecy i słabym zapachu – znalazłam YUSH. Problem z głowy 🙂 Można zdobyć o tu.
______________________________________________________________________

 

Trzecią i ostatnią propozycją jest pakiet dla osób, które chcą zadbać o relacje. Książki, gry i skarpety to przecież prezenty, bez których nie ma świąt!… a zwłaszcza skarpety 😉

 

 1. Książka „Zdrowe granice – zdrowe relacje” od GWP, bo w końcu dbając o relacje nie tylko nastawiamy się na łączność i wzajemność, ale także zdrowe granice. Książkę objęłam patronatem – jest naprawdę świetna. W ogóle serdecznie polecam Wam większość książek od Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.  Jeśli ktoś interesuje się psychologią to wiedza w nich zawarta jest zawsze wiedzą godną polecenia. Link do książki – klik.
 2. Karty „Zbliżenia” – gra, która w kreatywny i relaksujący sposób pozwoli parom i osobom będącym w relacji intymnej lepiej się poznać. Tutaj akurat gra stricte pod relacje romatyczne, doskonały pomysł na prezent dla osoby, z którą jesteśmy w relacji romantycznej, ale także dla zaprzyjaźnionej pary 🙂 Znajdziecie je tu.
 3. Karty „Miło, że pytasz” – to znów karty do gry, ale tym razem dla osób, które po prostu się lubią, albo nawet nie znają i chcą się lepiej poznać. Nawet jeśli znamy się dobrze, miło jest porozmawiać o tych rzeczach, które zawarte są w grze – grając z przyjaciółką miło było nam się „słownie” otulić 🙂 Fajny sposób na niebanalne rozmowy. Znajdziesz je tu.
 4. Książka „#LOVE. Jak kochać w XXI wieku” – to, co przychodzi mi do głowy na opisanie tej książki to to, że jest to książka o psychoneurobiologii miłości, ale prostym językiem, zrozumiałym dla większości. Dobrze ją znać, jeśli interesują nas fundamenty uczuć i to, jak ewoluują z czasem. Dostępne na przykład tu.
 5. Urocze skarpety – no błagam, musiałam tutaj umieścić skarpety. Ja uwielbiam wszystkie od Many Mornings, te natomiast urocze są dla świeżo upieczonego małżeństwa! No kto nie kocha ciepłych skarpet?! Dostępne są tu.
To już wszystkie propozycje na ten rok! Mam nadzieję, że znajdziecie coś, co Was zainspiruje. Niech Wasz grudzień będzie spokojny, uroczy i pełny radości z dawania. Niech będzie magicznie!

 

Natka <3

Powrót do góry