PSYCHOLOGICZNE CIEKAWOŚCI

 

KILKA SŁÓWO MNIE

https://psychologiczneciekawosci.pl/wp-content/uploads/2023/11/sesja-7-scaled.jpg

O MNIENatalia Ziopaja

Psycholożka & psychoedukatorka

Cześć! Miło mi Cię tu gościć. Nazywam się Natalia Ziopaja i zapraszam Cię do podróży po tajemnicach zdrowia psychicznego oraz odnajdywania w niej najgłębszych i najbardziej czułych, a jednocześnie silnych części siebie. Psychologią interesuję się od najmłodszych lat, a moja psychologiczna ciekawość zaprowadziła mnie do tego właśnie miejsca, w którym jestem – dlatego obecnie znajdujesz się na witrynie Psychologicznych Ciekawości. Moją misją jest zarażanie nią innych, a największą wartością jest zapewnienie ogólnodostępnego miejsca psychoedukacyjnego, gdzie pokazuję, że zdrowie psychiczne jest ważne i dbanie o nie nie musi być trudne i drogie. Stawiam na prewencję oraz rozwój.

W dziedzinie zdrowia warto mieć przy sobie odpowiedzialnego i wykształconego przewodnika, bo zdrowie psychofizyczne jest tylko jedno. Jako magistra psychologii postaram się więc zrobić co w mojej mocy, aby wiedza, którą Ci przekazuje, była pomocna oraz oparta o najnowsze i rzetelne doniesienia badawcze w dziedzinach okołopsychologicznych.

Psychoedukacje opieram dodatkowo na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy, którą zdobyłam na licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. W psychoedukacji wykorzystuję znajomość psychotraumatologii, którą zdobyłam podczas studiów podyplomowych oraz umiejętność pracy z kryzysem, którą poznawałam na rocznym kursie interwencji kryzysowej oraz podczas kilkuletniego wolontariatu w Fundacji Sieci Przyjaciół Zdrowia Psychicznego.

Wiele radości przynosi mi prowadzenie szkoleń (samo)rozwojowych, które tworzę dla osób chcących zadbać o swoje zdrowie psychiczne, w tym również firm. Towarzyszenie w budowaniu drogi do samoakceptacji, samoczułości i odporności to dla mnie zaszczyt! O zdrowiu psychicznym nie tylko mówię, ale i piszę w swoich mediach oraz książkach, ale także dla ogólnopolskich czasopism i portali (m.in. Charaktery, Wellbee czy Pracuj.pl).

Fundamentem mojej pracy są informacje, strategie i narzędzia rozwojowe oraz terapeutyczne, których skuteczność została udowodniona naukowo. Z zamiłowania jestem adeptką nurtów psychoterapii opartych na kontekstualizmie, współczuciu, akceptacji i zaangażowaniu. Wiele czerpię także z nurtu klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki psychotraumatologii patrzę głębiej na człowieka, rozpatrując jego najtrudniejsze doświadczenia, które wywierają wpływ na tu i teraz.

Wierzę, że czułe, uważne, współczujące i empatyczne podejście do siebie potrafi zmienić bardzo wiele, włącznie z polepszeniem poczucia dobrostanu, wiary we własne zasoby, satysfakcji życiowej i zdrowia psychicznego.

Razem z platformą Psychologicznych Ciekawości zapraszamy Cię zatem do psychoedukacyjnego świata, w którym pokazuję, jak dbać o zdrowie psychiczne i uczyć się siebie. Znajdziesz tu wskazówki, jak pomóc sobie i innym w pierwszej pomocy psychologicznej, jak wspierać swój rozwój, czy jak czuło zwracać się do siebie i radzić sobie z trudnymi doświadczeniami wewnętrznymi. Pamiętaj jednak, że choć samopomoc ma moc, to nie warto ze wszystkim radzić sobie samemu, a korzystniej jest o tę pomoc poprosić.

Otwórz się ze mną na życie w pełni!

 
https://psychologiczneciekawosci.pl/wp-content/uploads/2023/07/sygnatura.png

EDUKACJAMoje wykształcenie

Studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia (Uniwersytet SWPS, 2022-2023)

Studium Interwencji Kryzysowej (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej, 2020-2021)

Jednolite studia magisterskie ze specjalnością kliniczną oraz biznesową (Uniwersytet SWPS, 2016-2021)

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

Dodatkowe kursy/szkolenia

Seksualność. Praca z osobą doświadczającą trudności w bliskości w oparciu o techniki poznawczo-behawioralne. (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)

ACT-owa rewolucja. Cykl wykładów o różnorodnych zastosowaniach terapii akceptacji i zaangażowania. (Opsychologii.pl)

Pierwsza pomoc dla klientów doświadczających lęku napadowego w podejściu poznawczo-behawioralnym. (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)

Pierwsza pomoc dla osób doświadczających lęku o zdrowie. Poznawczo-behawioralne metody pracy. (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)

Pierwsza pomoc dla osób doświadczających depresji. Poznawczo-behawioralne metody pracy. (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)

Pierwsza pomoc dla osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi. Poznawczo-behawioralne metody pracy. (Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)

Seksualność w praktyce psychologicznej. (Centrum Terapii HAAK)

Praca terapeutyczna z osobami z bezsennością, przy wsparciu nowoczesnych technologii. (Goodsleeper)

Kurs na Trenera Umiejętności Społecznych, stopień I (Studio Psychologiczne Joanna Węglarz)

Terapia par z zaburzeniami seksualnymi. (Dolnośląskie Centrum Psychoterapii)

Udział w licznych konferencjach, np. Polskiego Towarzystwa Psychologicznego/Psychiatrycznego/Psychoterapeutycznego; Polskiego Towarzystwa Terapii Behawioralnej.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]
Doświadczenie
Na co dzień zajmuje się tworzeniem materiałów psychoedukacyjnych, głównie z dziedziny psychologii zdrowia i prewencji zdrowia psychicznego.
Wspieram polskie marki w tworzeniu dopasowanych do indywidualnych wymagań szkoleń, kursów artykułów czy webinarów. Jestem autorką książek o zdrowiu psychicznym. Swoje doświadczenie zbierałam także w Fundacji Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, gdzie wspierałam osoby potrzebujące pomocy oraz tworzyłam psychoedukacyjne, ogólnodostępne prelekcje – rozmowy.
Artykuły eksperckie
Wystąpienia i materiały eksperckie
Udzielone wywiady

ZROZUMIENIE EMOCJI TO KLUCZ DO ZDROWIA PSYCHICZNEGOCYTATY

Życie jest dokonywaniem wyborów. Wybór nie dotyczy tego, czy chcesz czuć ból, czy nie. Dotyczy raczej tego, czy żyć życiem wartościowym i pełnym sensu - czy nie.
Steven C. Hayes
Powrót do góry